Klub Fantastyki Zardzewiały Topór

logo-ztJesteśmy grupą zapaleńców, która od 15 lat organizuje larpy terenowe, chamber larpy, jeepformy i gry terenowe. Pierwszego larpa rozegraliśmy w maja 2003 roku, a pierwszy konwent larpowy zorganizowaliśmy w sierpniu 2004 roku (Projekt: Tygodniówka). Od 2010 roku organizujemy SPOTa – SPOTkanie z larpami. To już 8-me SPOTkanie z larpami!

Mateusz „Mat” Zachciał (KFZT)

matGłówny mózg Zardzewiałego Topora i jego założyciel – ciągnie go już ponad 12 lat, co poważnie odbiło się na jego zdrowiu. Idealnie pasuje do niego powiedzenie: „stary, a głupi”. Mateusz to człowiek orkiestra, zna się na wszystkim. Musi, bo nikt inny go w tym nie wyręczy. Bez niego Zardzewiały Topór nie przetrwałby tylu lat. Specjalnie dla Mateusza planujemy wprowadzić nową jednostkę do układu SI tzw. „maty” = ilość pomysłów na sekundę. Lecz przede wszystkim jest mistrzem sucharów. Nie słuchaj ich bez butelki wody pod ręką.


Jakub “Mefi” Fijałkowski (KFZT)

mefiW Zardzewiałym Toporze prawie od samego początku. Dokładnie od drugiego larpa. Widzi wszystko w czarnych barwach – etatowy pesymista i głos defetyzmu naszych kreatywnych pomysłów. Twórca larpów, jeepformów i gier terenowych. Uwielbia science-fiction w każdej postaci, i tam głównie lokuje swoje gry. Jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu (tak przynajmniej mu się wydaje…) 

Krzysztof “Vitalius” Pawłowski (KFZT)

vitJest tykającą bomba kreatywności. Musimy tylko czekać aż wybuchnie i zasypie nasz odłamkami swoich pomysłów. Nawet Mefi nie jest w stanie zatrzymać tego deszczu. To dzięki niemu w naszych larpach macie wiele mindfucków. Jeszcze jedno! Vit zawsze zabija swoich graczy. To on stworzył SPOTlingi – można powiedzieć, że jest ich ojcem, gdyż podobieństwo jest nazbyt oczywiste. Twórca systemu RPG Horyzont.

Monika „Ester” Skrzyńska (KFZT)

EsterNaczelny fotograf SPOTa od roku 2016. Swoją przygodę larpową rozpoczęła w marcu 2015 roku podczas „Sagi Wygnanych”. Błyskawicznie zafascynowała się tematyką i związała z Zardzewiałym Toporem. Fantastyką i fotografią interesuje się odkąd pamięta, a z efektami jej pracy możecie zapoznać się przeglądając galerię.

Michał „Athan” Leoniec (KFZT)

athanZwiązany z Zardzewiałym Toporem od ponad dekady, współorganizuje Tygodniówkę i SPOTa od trzech lat. Odpowiada za organizację Gry Głównej na Tygodniówce oraz za większość tekstów publikowanych pod szyldem Zardzewiałego Topora. Fantastyką interesuje się odkąd pamięta i w tych klimatach czuje się najlepiej. Na Spocie zazwyczaj widywany w żupanie tudzież kolczudze i narzuconych na nią blachach, z tarczą oraz nadmiarem broni u boku.

Marta „Panna Spisek” Gliwa (KFZT)

MartaCzłowiek widmo. Po raz pierwszy odnotowana jako uczestniczka SPOTa cztery lata temu. Obecnie występująca w charakterze dyżurnego grafika od koszulek, IDeków i takich tam. Prywatnie jeszcze niższa i złośliwsza niż się wydaje.

Michalina „Dźwiedź” Niebrzydowska (KFZT)

MichalinaRozpoczęła swoją przygodę larpową w roku 2015 podczas „Sagi Wygnanych” organizowanej przez Insanię. Niedługo potem związała się z Zardzewiałym Toporem, uczestnicząc we wszystkich SPOTach i Tygodniówkach od tamtego czasu.

Od roku 2016 odpowiada za kręcenie oraz montaż Spotowych filmików, także możecie jej podziękować za materiał do wspominek.

Karol „Arvan” Hewelt (Insania)

arvanArvan – Ojciec Insanii, współzałożyciel grupy. Swoja przygodę z RPG zaczął właśnie w Insanii. Jak sam o sobie mówi że jest połączeniem mentalności krasnoluda i elfa. Zawzięty rebeliant, pirat z krwi i kości zawszę chętny do biesiady w zacnym gronie. Uwielbia klimat oraz prowadzi klasyczne sesje i nie znajdziecie u nas lepszego łucznika!

Zuzanna Czajka (KFZT)

zuza_150Nieprzewidywalna, kreatywna i tajemnicza. Zakochana w larpach od 4 lat, gdy pierwszy raz wstąpiła do szeregów Zardzewiałego Topora. Ta mała blondyneczka, jest idealnym przykładem, że pozory mylą. Na co dzień prowadzi bloga modowego, a po godzinach znajdziecie ją biegającą po lasach jako, nimfa, psychopatka czy też zombie. Jest strażnikiem dobrego klimatu podczas gry, a określenie Czarny Charakter to jej drugie imię.W tym roku Zuzanna jest na organizatorskim urlopie, ale mamy nadzieję, że nie potrwa on zbyt długo :).