Wielki powrót Arvana!
W tym roku, jak za dawnych lat, arenę poprowadzi Arvan. Tęskniliście?
————————————————
Czym jest Arena?
Tym z was, którzy wybierają się na SPOT-a pierwszy raz, słowo arena kojarzy się zapewne z rzymskim Koloseum i gladiatorami. I wiecie co? Bardzo dobrze się wam kojarzy!

SPOT-owa arena to miejsce, w którym zmierzą się ze sobą najdzielniejsi wojownicy w walce o wieczną chwałę, uwielbienie tłumu oraz specjalną nagrodę ufundowaną przez organizatora. W pojedynkach używana jest bezpieczna broń otulinowa, także nic poza waszym ego nie jest narażone na szwank.

Skąd wziąć broń?
Organizatorzy mają zapas otulinowych mieczy, które są wypożyczane graczom na czas zmagań. Możesz też, śladem bardziej doświadczonych wojowników przygotować własny miecz/topór/nunczako czy cokolwiek Ci tylko przyjdzie do głowy. Pamiętaj jednak o trzech ważnych zasadach:

1. Broń musi być bezpieczna – zadawane nią ciosy nie mogą boleć drugiej osoby (czy bolą będziesz miał/a okazję przekonać się na własnej skórze, ponieważ przed dopuszczeniem do gry testujemy broń na jej właścicielu).
2. Walczymy na broń jednoręczną o długości około metra, włócznie, oszczepy i trzymetrowe topory nie będą dopuszczone do walki.
3. Uważajcie na okulary. Jeżeli możecie walczcie bez. Jeżeli nie zabierzcie soczewki albo gogle ochronne.

Przydatny turorial o tym, jak wykonać własny, otulinowy miecz:
https://www.youtube.com/watch?v=7_3RgUDtxa0&t=275s

ARENA2