osaka-copyPozwólcie, że przedstawię Wam konkurs, który co roku wyłania najlepsze larpy i jeepformy SPOTa. Są to Czary 2014 zwane kiedyś Klimatyczną Galą Zardzewiałych Toporów. W tym roku będzie to już trzecia edycja konkursu. Nie chwaląc się, Czary są drugim w Polsce konkursem larpowym, a co więcej jest to pierwszy w Polsce konkurs wyłaniający najlepsze jeepformy.

To co wyróżnia nasz konkurs jest jury, a raczej jego brak. Gry oceniają gracze, którzy brali w nich udział, poprzez wypełnienie prostych anonimowych ankiet. Wybierając ten sposób oceniania wyszliśmy z założenia, że dany larp lub jeepform można uznać za udany, gdy gracze są zadowoleni z gry – jest to miara jakości larpa. Wynika to z faktu, że larpy są pisane dla osób w nich uczestniczących, a nie dla ustalonego z góry składu sędziowskiego. Ponadto gracze są najbardziej wymagającym i niezawisłym składem jury jaki można sobie wyobrazić. Oprócz konkursu na najlepszego larpa i jeepforma, jak co roku, odbędzie się konkurs na najlepszy strój larpowy.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2012 roku. Pomysłodawcą i twórcą KGZT jest Marek „Gedeon” Bemke. To on przygotował pierwszy regulamin i wymyślił formułę konkursu. Pracownia Gedeona co roku fundowała statuetki dla naszych zwycięzców.


20130428_212045Formuła jak i zasady konkursu ulegają ciągłej ewolucji. W tym roku wprowadzimy kolejne zmiany: poza wspomnianymi zmianami nazwy i przyznawanej nagrody, skróceniu ulegnie samo rozdanie nagród, zostanie zmieniony sposób wyłaniania najlepszego stroju larpowego. Larpy konkursowe będą szły jednym torem, będą następować po sobie, aby twórcy nie musieli konkurować o graczy.

Trzecią edycję konkursu i galę poprowadzi Karol „Arvan” Hewelt z Gdyńskiej Grupy Fanów Fantastyki INSANIA. Poprzednie gale prowadzili m.in.: Krzysztof „Vitallius” Pawłowski, Magda Kunicka, Maciej „Khanie” Jesionowski, Klaudia „Saori” Szupienko, Marek „Gedeon” Bemke.

Nasz konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych. Jednak trzeba spełnić pewne warunki: po pierwsze musisz stworzyć swoją grę, po drugie musisz z nią przyjechać na SPOTa i po trzecie musisz ją poprowadzić na SPOCIe. Do gali można zgłaszać gry które brały udział w innych konkursach, a nawet je zwyciężyły. Pozwoli to Wam skonfrontować inne sposoby oceniania i różne podejścia do larpów.

czary--1200

Zapraszamy!