Orgi (1)

Klub Fantastyki Zardzewiały Topór

logo-ztJesteśmy grupą zapaleńców, która już od niemal 17 lat organizuje larpy terenowe, chambery, freeformy i gry terenowe. Naszego pierwszego larpa rozegraliśmy w maju 2003 roku, a pierwszy konwent larpowy (Projekt: Tygodniówka) zorganizowaliśmy w sierpniu 2004 roku. Od 2010 roku organizujemy SPOT-a, czyli SPOT-kanie z larpami.

Mateusz „Mat” Zachciał (KFZT)

matGłówny mózg Zardzewiałego Topora i jego założyciel – ciągnie go już ponad 15 lat, co poważnie odbiło się na jego zdrowiu. Istny larpowy dinozaur, acz nie byle jaki. Mateusz to człowiek orkiestra – zna się na wszystkim, a bez niego Zardzewiały Topór nie przetrwałby tylu lat, wszak ktoś musi ciągnąć ekipę do przodu. Stworzył całą masę gier – fantasy, sci-fi, współczesnych, eksperymentalnych, a do jego najsłynniejszych tworów zaliczyć można larpy cykliczne Cyberpunka oraz Mroczną Dolinę – sagę o lożach masońskich. Aczkolwiek to nie wszystko, w swoim dorobku ma także historie o wampirach w kosmosie, szalone imprezy w dystopijnej przyszłości, a także loty na księżyc. Musimy Was jednak ostrzec – jest absolutnym mistrzem sucharów i nie szczędzi ich swym niewinnym ofiarom, także bez butelki wody lepiej nie podchodź.

Twórca/współtwórca larpów: „Eutanazja”, „Cyberpunk”, „Apollo 13″, „Mroczna Dolina”, „Bloodtreck”, „Hip-Hop: Czy jesteś bogiem?”, „Frequency Theta”, „Autor Widmo”, „Przybytek Mistrza Bonobo”, „Karczma w Edenholm”, „Zimowe Noce”

Jakub „Mefi” Fijałkowski (KFZT)

mefiW Zardzewiałym Toporze prawie od samego początku. Dokładnie od drugiego larpa. Widzi wszystko w czarnych barwach – etatowy pesymista i głos defetyzmu naszych kreatywnych pomysłów. Twórca larpów, freeformów i gier terenowych. Uwielbia science-fiction w każdej postaci, i tam głównie lokuje swoje gry. Jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu, a przynajmniej tak mu się wydaje… Dba o odpowiedni balans larpów – szczególnie ilość i jakość wątków przypadających na postać, chętnie wrzuca elementy humorystyczne, tworzy ciekawe historie oraz swoim zdrowym rozsądkiem pilnuje by pomysły innych organizatorów i twórców pozostawały w granicach realizmu.

Twórca/współtwórca larpów: „Pociąg marzeń/Mrok”, „Zagrożona osada”, „Dodatkowy pasażer”, „Tajemnica zmutowanego zakątka”, „Na pohybel”, „Po tamtej stronie”, „Labirynt zagadek”, „This is NeoSparta”, „Ciężki los tekściarza”, „NWO”, „New World Order”, „Siedem z Ośmiu”, „Karczma w Edenholm”, „Zimowe Noce”

Krzysztof „Vitalius” Pawłowski (KFZT)

vitJest naszą tykającą bombą kreatywności oraz pozytywnej energii – musimy tylko czekać aż wybuchnie i zasypie wszystkich odłamkami swoich pomysłów. Vit swoją karierę larpową i rpgową rozpoczął około piętnastu lat temu od klasycznych klimatów fantasy, obecnie jednak bliższe są mu settingi post-apokaliptyczne i science-fiction, w których to najczęściej osadza swoje gry. Weteran licznych ognisk, tańców i innych biesiad – zawsze zostaje ostatni na placu boju. Warto też wspomnieć, że stworzył swój własny system rpg wraz z barwnym światem post-apo, który to możecie kojarzyć pod nazwą Horyzont.

Twórca/współtwórca larpów: „13”, „Horyzont: Nadzieja Narodów”, „Horyzont: Pakt”, „Świat Dysku: Gildia Skrytobójców”, „Świat Dysku: Tajemnica Przedmiotu”, „Piknik na skraju drogi”, „The Thing”, „Martwy Klaun”, „Betonowy Czarny Kot”, „DKD”, „Saint Louis”, „Bunkier”, „Autor Widmo”, „Frequency Theta”, „Karczma w Edenholm”

Monika „Ester” Skrzyńska (KFZT)

EsterNaczelna fotograf SPOT-a od 2016, rok później dołączyła do grona organizatorskiego Zardzewiałego Topora. Swoją przygodę z larpami rozpoczęła w marcu roku 2015 podczas „Sagi Wygnanych”. Błyskawicznie zafascynowała się tematyką i związała z naszą ekipą. Tutaj zarzuciliśmy ją masą obowiązków – została menadżerem reklamy oraz zajmuje się koordynacją Weeekendówki. Fantastyką i fotografią interesuje się odkąd pamięta, a z efektami jej pracy możecie zapoznać się przeglądając galerię. Tworząc swoje gry stawia na wyjątkowy klimat, ciekawe relacje i budowanie niezapomnianej wspólnej historii, nie bojąc się eksperymentować. Wśród swego dorobku pochwalić się może larpami zabierającymi nas w świat Harrego Pottera, baśni znanych z dzieciństwa, a także… domów publicznych!

Twórca/współtwórca larpów: „Kac Hogwart”, „Dawno, dawno temu”, „Kiła i Uprzedzenie”

Michał „Athan” Leoniec (KFZT)

athanZwiązany z Zardzewiałym Toporem od piętnastu lat, współtworzy konwenty ZT od 2014 roku. Zajmuje się organizacją Gry Głównej na Tygodniówce, lawirując pomiędzy klimatami Wampira Mroczne Wieki, Kronik Drikanu oraz Warhammera. Stawia na budowanie ciekawych historii wspólnie z graczami oraz tworzenie ciekawych i rozwijających się podczas gry relacji między postaciami. Odpowiada za większość tekstów publikowanych pod szyldem Zardzewiałego Topora oraz za treści widniejące na stronach SPOT-a i Tygodniówki. Fantastyką interesuje się odkąd pamięta i w tych klimatach czuje się najlepiej. Jest miłośnikiem immersyjnych i klimatycznych gier, zarówno larpów, jak i rpgów. Do swoich ulubionych settingów zalicza Wampira Maskaradę, Warhammera oraz wszelkiej maści światy Dungeons&Dragons. W przerwach między naszymi konwentami uwielbia tworzyć swoje legendarne nalewki i wina. Na SPOT-cie zazwyczaj widywany w pełnym stroju i z całym rynsztunkiem, czyli nadmiarem broni i rekwizytów u boku.

Twórca/współtwórca larpów: „Kroniki Drikanu: Klątwa Lynos”, „Kroniki Drikanu: Tajemnicza Wyspa”, „Wampir: Nowy Początek”, „Wampir: Mroczne Wieki”, „Twierdza: Bezkrólewie”, „Karczma w Edenholm”, „Zimowe Noce”

Michalina „Dźwiedź” Niebrzydowska (KFZT)

MichalinaRozpoczęła swoją przygodę larpową w roku 2015 podczas „Sagi Wygnanych” organizowanej przez Insanię. Kolejna niewinna ofiara, która związała się z Zardzewiałym Toporem dołączając do grona orgów. Od dwóch lat jest naczelnym grafikiem ZT i musi znosić krzyki Ester oraz narzekania Mata dotyczące deadlinów na plakaty i ikonki. Michalina pokochała również tworzenie larpów kostiumowych, podczas jej gier możecie wcielić się w postacie z klasyki kina oraz bajek, w tym częstokroć także w czarne charaktery. Poza larpowaniem uwielbia także podróże, malarstwo oraz dobre seriale.

Twórca/współtwórca larpów: „Terapia Złoczyńców”, „Alicjo?”

Arvan (KFZT)

arvanArvan – Założyciel grupy Insania, swoją przygodę z rpgami i larpami zaczął w jej szeregach. Kilka lat temu dołączył do ZT, wnosząc masę kreatywnych pomysłów oraz pozytywnej energii. To jemu zawdzięczacie krwawe zmagania na Arenie oraz Turniej Łuczniczy, które prowadzi na każdym SPOT-cie. Powiadają, że sam w przeszłości takowe zmagania niejednokrotnie wygrywał, acz czy to aby nie legenda? Warto też nadmienić, że zawszę jest chętny do biesiady w zacnym gronie, zatem spodziewajcie się go przy wieczornym ognisku. Na pewno przyniesie ze sobą wiele dobrych historii! Uwielbia klimaty fantastyczne i ceni głęboką immersję, którą częstokroć wprowadza na swoich grach – z pozoru zwykły i spokojny larp drogi może okazać się dramatyczną i pełną zwrotów akcji walką o przeżycie.

Twórca/współtwórca larpów: „Legibus Novis”, „Initium Novum”, „Saga Wygnanych”, „Karczma w Edenholm”