Mateusz "Mat" Zachciał
Krzysztof "Vitalius" Pawłowski
Typ gry: Larp
Czas trwania4hIlość graczy13
BlokCzasMiejsceDzień
Larp18:00Domek RPGPiątek

Opis

Chicago 11.07.1968

Jane nigdy nie poznała swojej matki, wychowywał ją ojciec, który zmarł wczoraj. Po otrzymaniu telefonu z Polski od niejakiego mecenasa Krota, nie zastanawiając się spakowała i przyjechała ze swoją rodziną na pogrzeb do Przerębli, miejsca gdzie swoją starość spędził jej tata - jedyna osoba, która naprawdę ją kochała i dbała o nią w życiu. W drodze pomyślała, że szykuje się ciekawy zjazd rodzinny. Spotka w końcu swojego brata o którym tylko czytała w listach od ojca. Nie była pewna czy powinna się cieszyć, czy bać.

21.07.1968 Przysiółek Przeręble

Odnaleziono testament Edwarda Koszyńskiego, ojca Jane. Ma zostać jutro odczytany w obecności całej rodziny i najbliższych znajomych zmarłego. Może w końcu wszystko się wyjaśni, szczególnie dziwne zachowanie ojca przed śmiercią.

Edward Koszyński

Po śmierci swojej żony Amelii nigdy ponownie się nie ożenił. To zapewne spowodowało, że na starość zaczęło mu trochę odbijać, podobno zaczął pisać książkę. W listach do swojej ukochanej córki często wspominał o swoim sąsiedzie Zdzisławie (chociaż Jane doskonale wiedziała, że w Przysiółku Przeręble nikt poza ojcem nie mieszka, nie ma nawet innego domu). Ostatnie listy od ojca bardzo ją niepokoiły, pisał coś o jakiś posągach, figurach, o tym że Amelia powróciła i koniecznie chce zobaczyć ich córkę.

Informacje dodatkowe

Lista postaci

Jane Aston z domu Koszyńska (30 lat)
Córka Edwarda I amelii Koszyńskiego. Polka mieszkająca w USA w Nowym Jorku prawie od urodzenia. Artystka, która prowadzi swoją małą galerię sztuki. Przyjechała do Przysiółka Przeręble na pogrzeb ojca. Przyjeżdża pierwszy raz do Polski.
MG: Mateusz “Mat” Zachciał

Alfons Koszyński (44 lata)
Brat Jane (nienawidzi tego imienia, woli nazywać ją jej prawdziwym imieniem - Janina). Walczył za Polskę w czasie wojny, po wojnie niestety stoczył się i wylądował nawet w więzieniu. Nienawidził swojego ojca, za to, że ten uciekł przed wojną z Janiną do USA. Bardzo czeka na otworzenie testamentu.
MG: Mateusz “Mat” Zachciał

Kamil Rozenny (43 lata)
Podobno jest to chrześniak Edwarda Koszyńskiego. Pojawił się na pogrzebie i teraz przybył na odczytanie testamentu. Mało mówi, dużo obserwuje i zadaje bardzo szczegółowe pytania o przeszłość Edwarda.
MG: Krzysztof "Vitallius" Pawłowski

Eryk Ostenbaum (70 lat)
Sąsiad Edwarda Koszyńskiego. Mieszka chyba w Przysiółku Przeręble od zawsze. Jednak bardzo mało o nim wiadomo, jest skryty i tajemniczy. Podobno co wieczór pali w oknie świecę...
MG: Krzysztof "Vitallius" Pawłowski


Max Aston (15 lat)
Syn Jane i Billa Aston. Ukochane dziecko Jane. Max jest bardzo mocno upośledzony i kontakt z nim jest bardzo utrudniony. Max bardzo polubił ciocię Grażynkę. To on odnalazł zaginiony testament swojego dziadka.
MG: Mateusz “Mat” Zachciał


Grażyna Wiśniewska Kuzynka Jane (50 lat)
Kuzyna Jane i Alfonsa. Przyjechała do Przysiółka jak tylko dowiedziała się o śmierci Edwarda, zorganizowała całą ceremonię. Jest tutaj gospodarzem. Grażyna razem ze swoim mężem Szymonem handlują m.in. na targu, są to bardzo obrotni ludzi, którzy pomagają w wychowaniu 4 wnuków, po rodzinnej tragedii.
MG: Mateusz “Mat” Zachciał


Szymon Wiśniewski Mąż Grażyny (46 lat)
Mąż Grażyny, kuzynki Jane i Alfonsa. Przyjechał z żoną do Przysiółka by zorganizować całą ceremonię. Razem ze swoją żoną handlują m.in. na targu, są to bardzo obrotni ludzi, którzy pomagają w wychowaniu 4 wnuków, po rodzinnej tragedii. Krąży po rodzinie plotka, że Szymon zajmuje się handlem walutami, a nie każdemu SB pozwala na taki zarobek.
MG: Mateusz “Mat” Zachciał


Bill Aston Mąż Jane (30 lat)
Mąż Jane Aston. Rodowity amerykanin, po Polsku zna tylko kilka słów. Podobno jest dziennikarzem i pisze dla New York Times. Jego przyjazd tutaj może być spowodowany chęcią napisania artykułu o politycznej sytuacji Polski.
MG: Mateusz “Mat” Zachciał


Henryk Zapała Kolega Alfonsa (40 lat)
Nie wiadomo co tutaj naprawdę robi. Przyjechał razem z Alfonsem. Wygląda jak były recydywista i raczej nikt z nim nie szuka zwady a nawet kontaktu. jednak da się wyczuć pewne napięcie na lini Alfons - Henryk.
MG: Krzysztof "Vitallius" Pawłowski


Sebastian Lemański Notariusz (36 lat)
Mistrz ceremonii, to on dzisiaj odczyta znaleziony przez Maxa testament Edwarda Koszyńskiego. Bardzo go interesuje w jaki sposób jego wnuk Max odnalazł rzeczony testament. Chodzą słuchy, że ma nietypowe hobby, tylko tak naprawdę nikt nie wie jakie.
MG: Krzysztof "Vitallius" Pawłowski


Wojciech Henrykowski Komendant lokalnej milicji (48 lat)
Przebywa w Przeręblach od pogrzebu Edwarda. Niestety było bardzo mocno czuć od niego alkohol tego dnia. Wszyscy uważają, że prowadzi dochodzenie w sprawie jego śmierci. Tak naprawdę Edward został znaleziony w niejednoznacznych okolicznościach.
MG: Krzysztof "Vitallius" Pawłowski


Mariusz Blachowski Lokalny bibliotekarz (33 lata)
Przyjaciel Edwarda Koszyńskiego. Edward bardzo często przesiadywał w lokalnej bibliotece gdzie poza szukaniem różnych informacji związanych z jego szaleństwem, wiele rozmawiał z Mariuszem.
MG: Krzysztof "Vitallius" Pawłowski