Jakub "Krassus" Krassowski
Ida "Ideczka" Pawłowicz
Typ gry: Larp
Czas trwania5Ilość graczy20
BlokCzasMiejsceDzień
Larp22:00NamiotPiątek

Opis

Zapraszamy Was na grę w stylistyce cyberpunk. Inspiracje to m.in. Blade Runner, Altered Carbon i Ghost in The Shell. Larp umożliwi wam wcielenie się w osoby z grona “jednego procenta” – to nie tylko najbardziej wpływowi ludzie świata – elity biznesu, polityki, przestępczości i radykalnych organizacji wolnościowych, ale też wyjątkowe osobowości i osobliwości. Opowiemy Wam historię o tym jak rozwój nauki i technologie przenikające świat zmieniają etykę. Chcemy, abyście pod wpływem obecnego na larpie motywu transhumanizmu zastanowili się, jak przesuwają się granice między tym co moralne i niemoralne. Co nas czyni ludzkimi? Kim jesteśmy i w co tak naprawdę wierzymy?

Spodziewajcie się kilku godzin wypełnionych przemyśleniami, konfrontacjami i dekadencką imprezą o narkotyzującej atmosferze. Wasze postaci będą rozmawiać, tańczyć, walczyć, poznawać siebie samych, uprawiać seks i wychodzić ze strefy komfortu. Dla osiągnięcia planowanego efektu posłużymy się estetyką cyberpunku w retrofuturystycznym wydaniu z lat ‘80. Zastosujemy elementy integracji sensorycznej, to znaczy wykorzystamy wiele zmysłów – wzrok, słuch, dotyk, smak.

Grę poprzedzą warsztaty, podczas których poznacie wszystkie potrzebne mechaniki.

Informacje dodatkowe

Oczekujemy od Was, że przed larpem zrobicie 3 rzeczy:
– zapoznacie się z podstawowymi materiałami o grze
– wypełnicie formularz zgłoszeniowy
– przygotujecie stylizacje adekwatne do Waszej postaci

Zachęcamy do skompletowania szalonych, futurystycznych, odjechanych strojów! Inspiracji możecie szukać na Pintereście: https://pl.pinterest.com/paskud/secondlife/

Słuchajcie, będą wątki przemocy. Gramy na wzajemnym krzywdzeniu się i czerpaniu z tego mniejszej lub większej przyjemności. Narkotyki napędzają akcję tego larpa. Jest to też gra o imprezie – trzeba będzie tańczyć. Nie wymagamy od Was umiejętności tanecznych, chodzi o wspólne ruszanie się do głośnej muzyki.

Autorzy: Jakub Krassowski, Ida Pawłowicz
Prowadzący: Ida Pawłowicz, Jakub Krassowski, Meg Pomorska