Mikołaj "Iron" Adamczyk
Typ gry: Larp
Czas trwania6-8hIlość graczy10
BlokCzasMiejsceDzień
Larp14:00Sala kominkowaSobota

Opis

Solidarni to wieloaktowy larp, utrzymany w konwencji urban fantasy, opowiadający o formowaniu się jednego z ośrodków opozycji przeciw rządowi Polski Ludowej i komunizmowi po roku 1980. W alternatywnym świecie, gdzie posługiwanie się magią traktowane jest na równi z zawodem ślusarza czy pielęgniarki, grupa ludzi – w tym czarodziejów – postanawia połączyć swoje siły i stanąć do nierównej walki z otaczającą ich rzeczywistością.
Dokument projektowy:

https://drive.google.com/open?id=1-X5iutq4crEJv-tEmce2g2zc9jBe-Go_ 

Informacje dodatkowe

LISTA POSTACI

- Anna "Indrid" Nowak
- inżynier aeronautyki. Idealistka z twardymi poglądami.
- Leokadia “Zorza” Stellińska - początkująca aktorka teatralna i poetka. Często występuje w podziemnych sztukach teatralnych.
- Monika „Klaudyna” Możejko - była studentka socjologii, obecnie pracownica zakładów włókienniczych, działaczka społeczna. Współpracuje z Wrocławską Pomarańczową alternatywą.
- Katarzyna „Justysia” Kieł - Punkówa, obecnie sprzątaczka w teatrze, zdarza się że występuje w podziemnych spektaklach.
- Janina „Aureliusz” Czerwińska - początkująca dziennikarka i publicystka. Zrobi wszystko by dotrzeć do prawdy, by ujawnić ją światu.
- Zbigniew „Telpsychora” Czerwiński - Dyrygent i kompozytor. Człowiek który choć młody, już cieszy się renomą w śmietance kulturowej Warszawy. {literówka celowa}
- Artur “Olaf” Dąbrowski - Student technologii chemicznej. Podpadł ważnym ludziom i od tej pory ciągle rzucane są mu kłody pod nogi.
- Tadeusz „Kal” Stańczyk - Student architektury, syn brutalnie zamordowanego opozycjonisty.
- Ksiądz Stanisław „73” - Sympatyczny ksiądz wikary.
- Mateusz “Pele” Rosebrûlante - były pracownik naukowy katedry fizyki na UJ, obecnie spawacz, charyzmatyczny i nieformalny przywódca grupy.

Poza głównymi bohaterami, można też wcielić się w role NPC