Marta Górna
Mateusz Makowski
Typ gry: Chamber larp
Czas trwaniaIlość graczy12
BlokCzasMiejsceDzień
LarpInfo bliżej konwentuNamiotday_program_name_5

Opis

Rok 1919 miał się w historii Brombergu okazać rokiem zmian. Choć minęło już kilka miesięcy od oficjalnego zakończenia Wielkiej Wojny, to los i kształt odradzającego się Państwa Polskiego wciąż nie były do końca jasne. Jednym z terenów spornych są ziemie wchodzące w skład Rejencji Bydgoskiej, w tym miasto Bromberg z burmistrzem Hugo Wolffem na czele. Gdzieś wśród tej niepewności jutra na tle działań powstańczych rozpoczętych w Wielkopolsce splatają się losy Polaków i Niemców - zwykłych ludzi starających się odnaleźć swoje miejsce w powojennym krajobrazie. Ich życie to nie wypełniona patriotycznymi hasłami walka z wrogiem ojczyzny, a codzienne zmagania w sieci wyborów i dylematów moralnych, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje, zwłaszcza, jeśli nad tym wszystkim czuć siłę, której nie pojmuje ludzki umysł, a która rozprzestrzenia się po ukradkiem, jak pełzający cień. 

Zapraszamy Was na grę osadzoną w realiach Bydgoszczy, a właściwie Brombergu 1919 roku. Za jej sprawą wspólnie stworzymy historię, która, choć nie musiała, mogła być tylko jedną z wielu podobnych. A może nie mogła? Spotkamy się w kamienicy Państwa Stockmann na podwieczorku, by rozwiązać bieżące problemy wynikające z niepokojów społecznych, ale czy skończy się tylko na tym? Czy tylko o to chodzi? Czy coś ukrywa się pod powierzchnią?
 

https://drive.google.com/file/d/1uz1QDuZ7zwH3saA8OolB6w3kVfcYMmYL/view?usp=sharing

Informacje dodatkowe

Mechaniki: 

Full touch/no pain, play to flow, DKWDDK

Dokument projektowy:

https://drive.google.com/file/d/1uz1QDuZ7zwH3saA8OolB6w3kVfcYMmYL/view?usp=sharing

Znajomość historii niewymagana, wydarzenia są tylko tłem dla historii osobistych i wątku nadnaturalnego.

Wymagane są stroje retro dla klimatu, jednak w razie braku prosimy o kontakt - przywozimy swoje kostiumy oraz dodatki, w razie, gdyby czegoś Wam zabrakło :)

Na grze dostępny będzie poczęstunek in-game (słodki podwieczorek, kawa, herbata, imitacja alkoholu) zapewniony przez nas. Jeśli macie ochotę, możecie przynieść coś na wspólny stół. Jeśli macie jakieś specjalne potrzeby żywieniowe, uczulenia, nietolerancje pokarmowe, poprosimy o kontakt - weźmiemy to pod uwagę przy zakupach, tak żebyś też mógł/mogła coś zjeść w trakcie gry i byśmy mogli poinformować Cię przed grą, które z rzeczy będą dla Ciebie odpowiednie. 

Na grze obecne będą efekty dźwiękowe, świetlne i dymne oraz pojawią się wątki okultystyczne. Jeśli masz wątpliwości, czy to gra dla Ciebie, skontaktuj się z nami na fundacja.fantazmat@gmail.com i rozwiejemy wszelkie wątpliwości :)