SPOT po raz pierwszy

SPOTkanie z larpami to impreza trwająca 3 dni, podczas której będziecie mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych, specjalnie dla Was, przez organizatorów bądź innych uczestników.

A cóż to za atrakcje? Larpy oczywiście, gry terenowe, jeepformy, improwizacje, konkursy, turnieje, prelekcje, ćwiczenia i warsztaty. Wszystko to, czego potrzebuje początkujący, jak i bardziej zaawansowany larpowicz.

obrady

Jak to wygląda naprawdę?

Tak między nami, jak trzydniowy obóz. Każdy z nas najpierw przechodzi przez akredytacje, gdzie sprawdzamy czy wszystko zostało zapłacone, wydajemy Tobie pozwolenie na przebywanie na terenie SPOTa i… już jesteś z nami! Najpierw szukasz sobie miejsca do spania – w cenie mamy dla Was specjalnie przygotowane sale szkolne, często domki i pola namiotowe. Nie zapewniamy jedzenia, ale obok samego konwentu mamy sklepy, pizzerie i restauracje. Kiedy już się wypakujesz, będziesz mógł spojrzeć do swojego prywatnego informatora i zobaczyć gdzie znajdują się jakie punkty programu i na nie iść. Na wszystkie te, które Ciebie interesują, które będziesz chciał odwiedzić. Mamy także otwarty – od samego rana do naprawdę późnych godzin wieczornych – games room z grami planszowymi.

A jeżeli nigdy nie grałem w LARPa, w grę terenową albo w JEEPa, to czy SPOT jest dla mnie?

Pośpiesznie odpowiadam: to nie jest najważniejsze z pytań. Kluczowym jest – czy chciałbyś larpować?

Jeżeli jesteś osobą, która chciałaby dowiedzieć się, czym są gry fabularne na żywo, zapraszamy na inne odpowiedzi w dziale FAQ, stronę KF Zardzewiałego Topora, do magazynu LARPER oraz na inne strony traktujące o grach fabularnych. Można także zadać pytanie bezpośrednio na forum. I nie ważne, czy jesteś doświadczonym RPGowcem, uwielbiasz gry komputerowe czy też interesujesz się aktorstwem – czuj się u Nas swobodnie.

Jeżeli już wiesz, czym jest LARP, a nigdy nie larpowałeś, to dobrze trafiłeś. Nigdzie indziej w całej Polsce nie znajdziesz tylu różnorodnych gier tego typu w jednym miejscu: larpy terenowe, chamber larpy, polityczne, gry terenowe, jeepformy, improwizacje; o przeróżnych tłach fabularnych, mechanikach, tematyce, założeniach, prowadzących i graczach.

awanturnicy

Zaczynanie swojej przygody od skoku na głęboką wodę – wielkich terenowych, parudniowych larpów – nie zawsze jest najlepszym wyborem. A co jeśli Ci się on nie spodoba? Pieniędzy nie odzyskasz, stroju nie sprzedasz? Mamy alternatywę – konwenty fantastyki – ale tam bardzo rzadko znajdziemy dobre gry i mamy wieczne problemy z ilością graczy. Jesteśmy czymś pomiędzy, staramy się być złotym środkiem. SPOT to połączenie dużej ilości gier typu LARP w konwentowym klimacie!

To co, nie zechcesz spróbować?

SPOT to miejsce idealne dla początkujących, jak i dla doświadczonych larpowiczów i Twórców larpów. Wiele gier, dużo osób przyjeżdżających dla samego larpowania i wiele innych atrakcji zapewnią Tobie niezapomniane przeżycia.

narada

Czy mogę przyjechać… formalnie?

Przyjechać na SPOTa – czyli SPOTkanie z larpami – może każdy, który zapisze się za pośrednictwem naszej strony internetowej jako uczestnik i potem będzie się trzymać reguł ustalonych w regulaminie.

Maciej „Kotongo” Jesionowski