O co tu chodzi?

Skoro trafiłeś do tej sekcji, to zapewne nie za bardzo masz pojęcie o co w tym wszystkim chodzi :). Pozwól, że rozjaśnimy co nieco sprawę, odpowiemy na najważniejsze pytania oraz doradzimy Ci jak zaplanować swój pierwszy przyjazd na tego typu imprezę.

SPOT 2019 (190)

Czym jest SPOT?

Spot to konwent, czyli tematyczna impreza zrzeszająca ludzi z całej Polski. Program naszego wydarzenia kręci się wokół larpów, gier fabularnych i terenowych, planszówek, rpgów oraz szeroko pojętej fantastyki i science-fiction. Cechuje się wyjątkowo luźna i otwartą formą, przypominającą chilloutowy wypad na domki z masą dodatkowych atrakcji :).

Czym są larpy?

Larpy są formą gier fabularnych rozgrywanych na żywo. Przypominają teatr, w którym to Ty jesteś jednym z aktorów. Pozwalają wcielić się w postacie inspirowane ulubioną literaturą, filmami oraz grami, a także wznieść się na wyżyny wyobraźni. Są świetnym treningiem zdolności aktorskich, pewności siebie, kreatywności, a także rozwijają intelektualnie. Wszystko w przyjemnej, luźnej otoczce, która nawet początkującym pozwoli nacieszyć się rozgrywką. Po szerszą definicję radzimy skierować się ku wikipedii, acz nasze uproszczenie powinno wystarczyć, abyś zrozumiał(a) o co w tym chodzi :).

Mój pierwszy larp

Jeśli nigdy nie brałeś/brałaś udziału w grach tego typu, to przede wszystkim nie masz się czym martwić :). Wystarczy jedynie chęć, odrobina kreatywności oraz odwaga, aby przyjechać i spróbować w życiu czegoś nowego. Warto zapytać wśród znajomych, czy aby nie chcą spróbować czegoś nowego – w końcu razem zawsze raźniej. Jeśli nie znajdziesz innych chętnych, to nic straconego – podczas konwentu poznasz masę otwartych, zwariowanych ludzi.

Na miejscu zapewnimy Ci wszelką niezbędną pomoc, abyś był gotowy/gotowa do wzięcia udziału w larpach. Przedstawimy nasze punkty programu i pomożemy odnaleźć te, które najbardziej wpasowują się w Twoje zainteresowania. Pożyczymy pasujący do klimatu rozgrywki strój, jeśli nie będziesz dysponować własnym. Wytłumaczymy co warto robić, a czego lepiej unikać. No i oczywiście wprowadzimy w larpowe towarzystwo, abyś poczuł/poczuła ten szczególny nastrój, który przyciąga nas co roku na Spota :).

Mam więcej pytań…

To całkiem prawdopodobne, że nie rozwialiśmy wszystkich Twoich wątpliwości. Dlatego skontaktuj się z nami przez maila, telefonicznie lub poprzez nasz fanpage na Facebooku, a my rozjaśnimy wszystkie nurtujące Cię kwestie :).

E-mail: spot@larp-zt.pl
Telefon kontaktowy: 600-302-672
Facebook: Fanpage „SPOT ZT”